Skip to main content

Články a fotogalerie

Nejsou k dispozici žádné zprávy.

Fotogalerie MŠ Braškov na "Rajčeti"

Na webu rajce.net  jsme  zřídili učet www.msbraskov.rajce.net, kde  jsou fotografie vašich dětí z akcí a prací, které se týkají naší školky. Všechny soubory s fotografiemi jsou pod  heslem. Přístupy byly rodičům zaslány mailem. Ti, ktěří je z nějakého důvodu nemají si je mohou vyžádat v mateřské skole. Obrázky budeme průběžně doplňovat.

 

Muzeum Betlémů - 6. 11. 2014

Výlet do podhradí Karlštejna s tvořivým programem – výroba betlému v muzeu betlémů.  Práci si děti vezly do MŠ. Více fotografií ZDE.

 

Akce mimo školku – Divadelní představení Zlatovláska 17.10.2014

V pátek 17.10.2014 jsme s dětmi navštívili divadlo Lampion, kde jsme shlédli pěknou pohádku o Zlatovlásce.

Některé děti byly v divadle poprvé a tak to byl pro ně veliký zážitek, seděly ani nedutaly.  Představení se nám moc líbilo a proto jsme odměnili herce velkým potleskem.

TEXT: Martina Dlouhá

Jablíčkové pečení - 9. 10. 2014

Nastal podzim a s ním spojená sklizeň jablíček. Letos se jich hodně urodilo a tak jsme se rozhodli s koťátky, že si upečeme jablíčkovou buchtičku. Nakoupili jsme suroviny a podle receptu jsme se pustili do práce. Míchali jsme, strouhali jablíčka a za chvilku jsme měli buchtičku na plechu a nesli jí do kuchyně, kde nám jí paní kuchařka upekla. 

Po obědě jsme ochutnali, jakou dobrotu jsme upekli. Všichni jsme si moc pochutnali…  

TEXT A FOTO: Martina Dlouhá

Mobilní planetárium - 6. 10. 2014

V pondělí 6.10.2014 k nám do školky přijelo Mobilní planetárium. Velice jsme se na tuto akci těšili, protože nás zajímalo, co nového se dozvíme a jak to celé bude probíhat. Sledovali jsme jak se nafukuje veliký půlkulatý stan. Pak jsme si lehli dovnitř na záda a pozorovali „oblohu“.  Poté začalo vyprávění? „Jak měsíc putoval ke slunci“ . Postupně děti poznaly všechna znamení zvěrokruhu.

Pořad se nám líbil, poznali jsme něco nového a poučného…

TEXT A FOTO: Martina Dlouhá

Výroba ovocného salátu - 1. 10. 2014

V rámci tématu ovoce a zelenina, měly děti ze třídy myšek za úkol donést různé druhy ovoce. Společně jsme se pustili do výroby ovocného salátu. Ovoce jsme si umyli. Všechno jsme nakrájeli na malé kostičky. Přidali jsme šťávu z citronu a med. Vše jsme zamíchali a nakonec jsme pozvali děti ze třídy koťátek a všichni jsme si na ovocném salátě moc pochutnali

TEXT A FOTO: Martina Dlouhá

Podzimní vycházka do lesa 30. 09. 2014

Poslední zářijový den jsme se s dětmi vypravily do podzimního lesa na Valdek. Od rána jsme se velice těšili. Do batůžků jsme si připravili svačiny z naší skolky a pití.  Ráno jsme si nakreslili plán cesty, kudy do lesa půjdeme. Cesta nám rychle utekla a už jsme  byli v lese  na „Kamence. Přivítal nás barevný les a příjemné ticho. Po svačince jsme přivítali zvířátka schovaná u paní učitelky.

Byla to lesní zvířátka, kterým jsme připravili potravu a postavili domečky, poté si o všem co se děje v lese povídali. Cestou zpět jsme se zastavili u velkého dubu, který některé děti viděly poprvé. Po cestě jsme též nasbírali houby a různé přírodniny, které jsme si přinesli do školky a výstavu.

Procházka do našeho lesa se nám moc líbila a děti se vrátily nadšené a spokojené .-)

 

TEXT: Ilona Dlouhá ILUSTRAČNÍ FOTO: Hynek Holer

Cesta kolem světa 29. 9. 2014

V pondělí 29. 9. 2014 shlédly děti v naší školce hudební pořad „Cesta kolem světa“. Formou písniček a vyprávění se děti přenesly  do sladké Francie, Jižní Ameriky, daleké Číny, k  protinožcům do Austrálie. Děti se měly možnost aktivně zapojit do programu, zpívaly, tančily, zkoušely hru na hudební nástroje s pojené s danou zemí.  Veselý pořad se dětem velmi líbil.

 

TEXT: Ilona Dlouhá FOTO: Martina Dlouhá

Výlet na Čabárnu 23. 9. 2014

V úterý 23. 09. 2014 jsme s dětmi naší mateřské školky navštívili ekologické centrum Čabárna. Od rána se děti těšily, co zajímavého uvidí, povídali jsme si co nás v eko zahradě čeká. Přivítala nás paní průvodkyně a seznámila nás s prohlídkou a jaká zvířátka a ptáky uvidíme. Nejprve si děti prohlédly domácí zvířata, kozu, ovečku, berana, které si i pohladily, dále viděly koníka, králíky, slepice, kohouty a jiná domácí zvířata. V malém rybníčku viděly kachny, husy labutě, které byly zraněné a v centrum zůstanou už napořád. V druhé části jsme si prohlédli čápa, sněžné sovy, výra, krkavce a poštolky.

Výlet se nám moc líbil, děti se vrátily spokojené a všechny své dojmy hned sdělovaly maminkám.  

Za děti naší mateřské školy, učitelky  I.Dlouhá, P. Strejčková.

 

 

TEXT: Ilona Dlouhá ILUSTRAČNÍ FOTO: web

Výcvik hasičů na letišti Velká Dobrá 17. 9. 2014

Na dnešní akci jsme se těšili už od rána. Připravili jsme si batůžky s pitím a pláštěnkou a pospíchali jsme na autobus, který nás odvezl na letiště ve Velké Dobré. Když jsme vystoupili z autobusu a šli směrem na letištní plochu, na obloze se objevil vrtulník. Děti nadšeně výskaly a mávaly. Na určeném místě jsme si prohlédli hasičská auta a sledovali vrtulník. Za malou chvilku akce začala. vrtulník nabíral vodu z připravené nádrže, obletěl kolečko a zase vodu spustil zpět do nádrže. děti radostí tleskaly a smály se. Celá akce se nám moc líbila. Děkujeme panu Brůčkovi za pozvání a paní Holerové za fotodokumentaci.

Za všechny děti a paní učitelky velké díky. 

Související článek na stránkách hasičů Braškov ZDE.

TEXT: Ilona Dlouhá FOTO: Karolína Holerová