Plamen a hasičská liga 2016 - 2017

Vážení spoluobčané

Nad  „ ZAMYŠLENÍM“ jsem se vůbec nezamýšlel, neboť jsem toho názoru, že je na to škoda místa v hlavě. Zajímalo by mne ale, kolik času věnoval autor „ZAMYŠLENÍ“ tomu, aby se obyvatelům našich obcí  lépe žilo??!!??

Kolikrát pomáhal nachystat dřevo na „Čarodejnice“, po akci samé místo vzorně uklidil, zda někdy čistil koryto braškovského potoka před výlovem rybníka, aby se pak dva dny mohl této akci věnovat?

Kolik vysekal na našich rybnících děr v ledu, aby ryby zimu přežily? Kolik fotbalových i  nohejbalových turnajů pro děti i dospělé připravil?  Kolik času věnoval přípravě tradičních dětských dnů i adventních rozsvěcení  stromu vánočního??? Jaké koncerty pro hudbymilovné zajistil a kolik výstav a festivalů připravil?? Kolik hodin obětoval výchově mladých hasičů, nebo fotbalového potěru?? Kolikrát seděl za volantem sekačky při údržbě obecní zeleně a hřišť??? Jak často třímal štětec při údržbě obecního majetku?? Moclipak  sněhu odstranil z chodníků?? Jaké množství artefaktů sehnal do muzea sportu, aby mohlo sloužit svému účelu?? Kolikrát pomáhal při stěhování mateřské školky nebo knihovny??? Kolik okrasných květináčů po vsi rozmístil??? Kolikrát asistoval při opravách obecních stavbiček sakrálních, pomáhal při likvidaci hnízda bodavého hmyzu , odstraňoval popadané stromy, tahal auta ze strouhy, a nebo hasil nedej bože požár???

Je trošku škoda, že vlivem podivných prýdemokratických změn nám odpadly starosti  se zajištěním na setkání občanů,  jako byla účast v prvomájovém průvodu, oslavy vítězného února, oslavy VŘSR, mezinárodního dne žen a dalších tehdy velmi populárních akcích. Bylo by tedy více prostoru k vyžití a nikdo by se nemusel „ZAMÝŠLET“ nad tím, že se v obci nic neděje a že se dotačními tituly plýtvá na nesmyslné projekty a podobně, a že občané Braškova žijí jako hejno pštrosů.

Nejsem hloupý jako nekuřácká hospoda, abych si nevyvodil z textu jakési pseudopohádky fakt, že nejenom já ale i OSTATNÍ zastupitelé jsme kýmsi pasováni  na knechty či dvořany nějakého mocnáře. Rád bych Vás všechny upozornil, že se rozhodně knechtem či dvořanem necítím a pro blaho obecní činím vše podle svého nejčistšího svědomí!!! Víte ono bydlet na vesnici, alespoň v dobách dřívějších, znamenalo jeden druhého slušně pozdravit, když už nemohu sousedovi pomoci při opravě studny nebo prořezávce vzrostlého stromu!!!

P.S. – v minulém desetiletí jsem obci daroval část svého pozemku k výstavbě obecního chodníku, jsa si plně vědom toho, že je to potřebné pro lepší život nás všech…… a statky pozemské nám tam nahoře budou jaksi na NIC!!!

Pavel STÁDNÍK – kronikář obce