Skip to main content

Plamen a Hasičská liga 2014 - 2015

Jarní kolo Plamenu 2014-2015

Tento rok na třídenní závody přijelo 11 Soptíků – Jan K., Jonáš H. Vendelín H., Mikuláš H., Karel B., Štěpán J., Tomáš Ch., Tomáš L., Adéla T., Gabriela J. a Anna L.. Tazmánů přijelo 10 – Dan K., Michal Ši., Michal Šp., Erik H., Václav B., Petra F., Anna Ch., Julie S., Helena L. a Eva T. Prvním závodem, jako každý rok byla Štafeta dvojic. V sobotu Štafeta 4x60, Štafeta CTIF a Požární útok CTIF. V neděli byla poslední disciplína, a tou byl Požární útok, ve které se Tazmánům velice zadařilo, měli nejrychlejší čas v kategorii starší (28,44s.). Soptíkům se útok také vydařil, měli třetí nejrychlejší čas (34,52s.). Odpoledne bylo vyhlášení výsledků Plamene a současně i celkových výsledků hasičské ligy. Soptíci se v lize umístili na 5.místě a stejně tak i v Plamenu. Tazmáni byli v lize také na 5.místě a na Plamenu se umístili na 3.místě. Plamen 2014-15: Výsledková listina Soptíci a výsledková listina Tazmáni.

TEXT: Helena Laitnerová  FOTO : Karolína Holerová

VI. kolo hasičské ligy mladých hasičů - Lhota

18.4 se naše družstva zúčastnila požárního útoku ve Lhotě. Nejprve nám počasí nepřálo, ale naštěstí se ještě před prvním rozběhem rozjasnilo. Při prvním pokusu se soptíkům moc nevedlo, ale alespoň tazmánům se podařilo dosáhnout dobrého času. Nakonec se ve druhém pokusu Soptíkům zadařilo a dosáhli krásného druhého místa. Stejně tak dobře se dařilo i Tazmánům, kteří si také pověsili na krk stříbrné medaile.

V. kolo hasičské ligy mladých hasičů - Vraný

28.2.2015 se naše družstva zúčastnila V.kola hasičské ligy ve Vraném.Jednalo se o tradiční závody na sále, kde se soutěží jak v šikovnosti tak ve vědomostech. Ani zde se nepodařilo bohužel obsadit první příčky. Soptíci byli 4. a Tazmáni 5. Výsledková listina ZDE.

TEXT: Hugo Laitner

IV. kolo hasičské ligy mladých hasičů - Pchery

Je po vánocích a v novém roce 2015 jsme se účastnili dalších závodů zimní ligy. Pořádalo je SDH Brandýsek v Dělnickém domě ve Pcherách v sobotu 17.1.2015.

Měli připraveno 18 stanovišť, 8 na různé hasičské dovednosti, zbylé na vědomostní (hádanky), či na trpělivost (lovení rybiček, za zády se pokusit prostrčit šroub na provázku do lahve) aj.

Velmi se mi líbilo, že na stanovištích byli vedoucí či rozhodčí i z jiných SDH, v podstatě ze všech, kteří projevili o pomoc s organizací závodu zájem. Dále se domnívám, že zde probíhalo spravedlivější hodnocení, neboť se vyhodnocovalo pořadí z každého stanoviště a následně se počítaly součty pořadí v jednotlivých disciplínách (podobně jako ve hře Plamen).

Za Soptíky se účastnili: Adélka, Gábinka, Karel, Tomáš, Vendelín.

Soptíkům se moc dařilo a byli na 2. místě.

Za Tazmány se účastnila jen 4 děvčata, kvůli nemocem: Anna, Anička, Eva,  Julie.

I přesto se umístily na 6 místě.

TEXT: Markéta Chalupová  FOTO: Karolína Holerová

Průběžné výsledky Hasičské ligy mladých hasičů okresu Kladno

Průběžné výsledky Hasičské ligy naleznete na stránkách Okresního sdružení hasičů ČMS Kladno www.oshkladno.cz  Přímý odkaz na výsledkové listiny pak najdete  ZDE.

III. kolo hasičské ligy mladých hasičů - Zlonice

1.11.2014 se naše družstva MH zúčastnila III.kola hasičské ligy okresu Kladno, které pořádal SDH Zlonice jako 6.ročník Bludiček. Zápis do kroniky OSH Kladno o tété akci najdete ZDE.

Zlonické bludičky – 3. kolo hasičské ligy

V sobotu 1. 11. 2014

Na úvod si všechny děti vybraly obrázek strašidýlka, vymalovaly a nalepily na papírový sáček, do kterého dostávaly na stanovištích dobroty. Po setmění vyrazily děti do ulic po stopách bludiček. Na trase je čekalo 11 stanovišť, kromě hasičských dovedností musely např. hrát s vodníkem o dušičky, u čarodějnice lovily pavouky mezi červy. Víla je vyzkoušela z bylin. Klubíčko ověřil znalosti z topografických značek. Před duchem chránily světlo svíčky a  skřítkovi pomohly přenosit uhlí. Čertovi připravily oheň.

Soptíci se umístili na 7. místě (Adéla T., Anna L., Gábina J., Štěpán J., Tomáš L., Dan K.).
Tazmáni se umístili na 8. místě (Anna Ch., Anna K., Eva T., Julie S., Dan K., Vašek B.).

TEXT: Markéta Chalupová  FOTO: Martin Zuska

Podzimní kolo Plamenu 2014-2015 - Závod požární všestranosti

Závod požární všestrannosti letos pořádal SDH Lhota. Závod byl pěkně připraven a i podzimní počasí nám přálo. Bohužel Tazmánům se nevydařila letos střelba a zlatý hatrick se nekonal. Tentokrát jim patří až 4.místo. Soptíci i přesto, že startovali pouze s jednou hlídkou, urvali krásné 3.místo.

TEXT: Hugo Laitner  FOTO : Karolína Holerová

Memoriál Jaroslava Haška a Miroslava Thota 2014

27.9.2014 uspořádalo SDH Hřebeč  již 26.ročník memoriálu Jaroslava Haška a Miroslava Thota. Tentokrát sportovní klání  v klasickém požárním útoku probíhalo na hřišti v Lidicích. Tohoto ročníku se  účastnilo 11 družstev v kategorii mladší žáci a 7 mužstev kategorie starší žáci. Za nádherného slunného počasí obsadili Soptíci (MŽ) krásné 3. místo a Tazmáni (SŽ) si oproti loňsku polepšili o jednu příčku a skončili na místě čtvrtém.

II. kolo hasičské ligy mladých hasičů - Vraný

13.září se již naše družstva zúčastnila II.kola hasičské ligy ve Vraném. tentokrát to byl již 3.ročník Vranského dvojboje  v disciplínách, Štafeta 4x60m a Požární útok. Přes obavy o počasí, protože 36 hodin nepřetržitě pršelo, se jako zázrakem v sobotu udělalo hezky a závody proběhly v slunném počasí. Tentokrát na bedně skončili Soptíci a to na 3.místě, zato Tazmáni byli až pátí. Výsledková listina ZDE.

TEXT: Hugo Laitner  FOTO : Hynek Holer

I. kolo hasičské ligy mladých hasičů - Plchov

6.září proběhlo I.kolo hasičské ligy mladých hasičů okresu Kladno ročník 2014-2015 v Plchově. jednalo se tentokrát o dvojboj v disciplínách, Štafeta požárních dvojic a Požární útok.Bohužel pro nedostatek dětí (dovolené, fotbal a jiné) se naše družstva tohoto kola nezůčastnila.